http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

_

/\/\/\  Poręba - najkrótsza trasa w naszym DPG ( 17.09.2016 r.)
 
W zasadzie to nie ma o czym za bardzo pisać, ale spróbujmy.
Po sobotniej kąpieli w Termach Cieplickich postanowiliśmy zrobić szybki wypad na Porębę (671 m n.p.m.) najwyższy szczyt Grzbietu Wschodniego Gór Kaczawskich. Planowaliśmy to w Niedziele podczas powrotu do domu,ale na jutro zapowiadają dość intensywne opady deszczu i nawet tak krótka eskapada może być nieprzyjemna, a dziś choć pochmurno to jeszcze nie pada.
Dojazd do miejscowości Pastewnik i trochę błądzimy zanim odnajdujemy właściwe miejsce, a potem drogą gruntową dojeżdżamy pod sam stary wojskowy radar, który jest wyznacznikiem szczytu w kategoriach DPG. Jednakże wiem, że to nie jest punkt kulminacyjny szczytu, bo on znajduje się około dwustu metrów w kępie niewielkich zarośli.
Mimo, że trasa zapowiada sie bardzo krótko przebieramy obuwie aby nie przemoczyć nóg.
Na tzw. czuja wyszukujemy punkt szczytowy i okazuje się że ktoś tam przymocował zalaminowaną kartkę z nazwą szczytu. Robimy kilka zdjęć i wracamy, bo nie ma tu co oglądać. Widoczki pewnie jakieś by były gdyby nie mgiełka która obwieszcza nadejście pory deszczowej.
Po powrocie przechodzimy jeszcze pod ogrodzenie Stacji Meteorologicznej IMGW z charakterystycznym radarem-balonem w kształcie piłki nożnej.
Po sesji zdjęciowej powrót do samochodu i powrót do domu.
                                                     Włodek
Galeria: