http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

Album Łukasza

Krótka historia powstania albumów .
Zaczęło się przypadkiem, gdy przyszedł czas na kolejne hobby - czyli zamki . Pani Kasia - logopeda zaproponowała zrobienie albumów. Ja poszerzyłam ten pomysł do ważniejszych zdarzeń z życia Łukasza .
Produkcja albumów rozpoczęła się w 2008 r. i najpierw Łukasz pisał po śladzie, czyli po moim ołówku . Od czerwca 2009 r. przepisywał z tablicy lub z kartki, a z czasem miał dyktowane . Cenne kartki były narażone na zniszczenie, więc zostały zalaminowane . Niestety pióro, którym pisał Łukasz, podczas laminowania znikało. W związku z tym ja i mąż musieliśmy po Łukasza piśmie pisać jeszcze raz .
W 2011 r. postanowiłam uzupełniać album wstecz, czyli od narodzin Łukasza . Niestety brak czasu spowodował że zrobiliśmy tylko 1999 r.(okładka narysowana w maju 2014 r.)
Albumy opisują epizody z życia Łukasza, co jest mniejszą abstrakcją. Są to Jego konkretne obrazy, do których ma tłumaczenie słowne .Dzięki temu rozwijamy rozumienie różnych sytuacji oraz mowę, pisanie i czytanie .
Każdy kolejny album jest coraz bardziej rozbudowany, czyli rozwija się jednocześnie z Łukaszem . Czytając je wykazuje zainteresowanie a czasami śmieje się z konkretnych zdarzeń .
Łukasz ok.12-tego miesiąca życia pokazywał w książkach zwierzęta i naśladował ich odgłosy, potem to zniknęło .
W wieku ok. 3 lat nie rozumiał najprostszych słów typu: daj, chodź, siadaj, mama, tata, tak, nie .
Postępy w rozumieniu mowy były bardzo wolne i dopiero większy zauważalny był widoczny ok. 2012 r.