http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

--

Foldery z "Kartami pracy" będą uzupełniane w międzyczasie i  w wolonym tempie, ponieważ dopiero je tworzymy, natomiast te które mam muszę sprawdzić i poprawić. Nasze "Karty pracy" nie są doskonałe i na pewno będą w nich błędy. 

Moja prawdziwa edukacja rozpoczęła się dopiero w momencie otrzymania orzeczenia o niepełnosprawności Łukasza. W tym momencie sytuacja zmusiła mnie do czytania i przetwarzania przeróżnych informacjii, które były dla mnie kosmosem, ponieważ nie zostały przyswojone prawidłowo w szkole. Zawsze patrzyłam z podziwem na wiedzę Włodka, który prawie w każdym temacie coś wiedział, a ja nic.  W obecnym czasie, dzięki Łukaszowi przyswajanie wiedzy jest dla mnie zdecydowanie łatwiejsze i wierzę, że Łukasz również osiągnie poziom podobny do mojego. Z Łukaszem uczymy się podobnie, czyli obrazami, więc być może dlatego rozumiem doskonale jego sposób przyswajania wiedzy. W Liceum Pani Joanna zaproponowała mity i w pierwszej chwili pomyślałam, że to bez sensu ale szybko zmieniłam zdanie. W chwili obecnej mam również pomysł na bardzo trudną historię, którą planuję przedstawić na dużej osi czasu, poprzez umieszczanie "Kart pracy" pod odpowiednim wiekiem tworząc całość tematu. Jestem pewna, że ten obraz będzie łatwy do zapamiętania dla Łukasza. Juz kiedyś pisałam, że w edukacji łukasza bardzo nie korzystne są (pourywane) wybrane krótkie informacje, ponieważ nic z nich nie wynika. Łukasz potrzebuje całości schematu (obrazu) aby zrozumieć to co jest na samym końcu, ale do tego musi być jakiś początek .  18.XI.2016 r.

Rysunki do tej pory wykonywał Łukasz, ale jest tego za dużo więc pomagam.

 Można bardzo dużo osiągnąć, ale obie strony zarówno rodzic jak i nauczyciel muszą współpracować w innym przypadku powstaje niekorzystny dla dziecka haos. Obecnie mamy bardzo trudne zadanie, ponieważ musimy podciągnąć Łukasza edukacyjnie zaczynając od podstaw (pojedynczych słów)

Rysunki wstępne przekładam na http://www.wedrujaczautyzmem.pl/rysunki%20wst%C4%99pne

"Karty pracy" będa kontynuowane, ale najpierw muszę odzyskać całkowitą współpracę Łukasza i uzupełnić na stronie różne zeszyty  smiley  22.XI.2017 r.