http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

_

/\/\/\  Suchoń - Krowiarki z prawdziwą rogacizną (22.05.2016 r.)
W niedzielny poranek zbieramy się leniwie. Za oknem piękna pogoda i nie warto tego dnia spędzić w domu. Po krótkim pakowaniu wyjeżdżamy odwiedzając po drodze tradycyjnie Stację Orlen.
Dzisiejszym celem naszej wyprawy jest Suchoń ( 964 m n.p.m.) w Masywie Krowiarek będącym częścią Masywu Śnieżnika ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Sucho%C5%84 ).
Docieramy do Kaplicy Św. Anny w Białej Wodzie (  https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF...  ) położonej niedaleko wsi Idzików obok Bystrzycy Kłodzkiej. Stąd trasa wiedzie w otwarte pastwiska i łąki Masywu Krowiarki z rzadka upstrzonymi niewielkimi drzewami i otoczonymi lasem w większości świerkowym. Klimat tego miejsca przypomina nieco Pieniny Spiskie. 
Wszyscy mamy tego dnia dobre humory, więc trasa upływa przyjemnie i bezstresowo, a delikatny, ale zdecydowany wiatr powoduje że jest czym oddychać w ten słoneczny i gorący dzień. Z lewej strony pojawia nam się wkrótce zalesione wzgórze Suchonia i musimy skręcić w lewo nie oznaczoną drogą ze szlaku żółtego.
Pod lasem jest duża składnica świerkowego drewna w stosach i kłodach co świadczy o tym że klęska spowodowana przez suszę w tamtym roku dotarła i tutaj, a dzieła zniszczenia dokańcza Kornik i Rytownik.
Dalszy odcinek zaczynamy się już wspinać osłonięci lasem świerkowym z niewielką domieszką drzew liściastych. Zauważam że ktoś zrobił własne oznaczenia szlaku wiodącego na Suchoń zielonymi kropkami na drzewach. Ostatni odcinek wspinamy się warstwicami i docieramy do szczytu, który jest w całości zarośnięty i nie ma z niego widoków na pobliską okolicę. Jest to jednak kamienisty stożek oznaczony dookoła kilkoma tablicami  z kierunkowskazami i nazwą szczytu. Robimy sobie dłuższy odpoczynek i oczywiście sesję zdjęciową, a potem nieco inną trasą schodzimy w dół. 
Po wyjściu z lasu napotykamy dość duże stado pasącego się czerwonego bydła co bardzo pasuje do nazwy tego masywu.
Po dojściu do parkingu zaglądamy jeszcze do Kaplicy Św. Anny , a potem wracamy do domu.
Długość dzisiejszej trasy to nieco ponad 7 km, a przewyższenie około 200 m.
Galeria: