http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

_

/\/\/\ Skalny Obryw - zimowa widokówka Barda ( 17.01.2016 r.)
 
W niedzielny zimowy poranek leniwa pobudka. Zasłonięte żaluzjami okna nie dają orientacji o sytuacji pogodowej. Uchylenie rąbka tajemnicy objawia się porażeniem źrenic intensywnym słońcem odbijającym się od skrzącego, białego śniegu. Jest przepięknie i tylko późna już godzina zwiastuje, że w dalszą podróż się niestety nie wybierzemy.
Odpuścić jednak zimowy spacer przy takiej aurze byłoby ciężkim grzechem, więc dochodzimy z Agnieszką do wniosku, że trzeba skorzystać z naszego stałego punktu spacerowego, czyli Skalnego Obrywu (  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obryw_Bardzki  ).
Robimy pobudkę dzieciom i jemy śniadanie, a potem przygotowania czyli dobór odpowiedniej odzieży do pogody.
Przed południem z parkingu przy przystani SKI RAFT wyruszamy na szlak niemiecką drogą krzyżową. 
W odkryte części ciała dostaje się mróz tworząc przyjemne uczucie delikatnych ukłuć. W czystym krystalicznie powietrzu widać kłęby pary wydobywającej się z naszych ust. Próbuję to fotografować, ale efekt jest raczej mizerny.
Wędrujemy nie spiesząc się i mijając po drodze Źródełko Maryi dochodzimy do naszego celu, czyli platformy widokowej na Skalnym Obrywie. 
Dzisiejsze widoki zapierają dech w piersiach. Jest to jeden z najbardziej odpowiednich dni w roku do odwiedzenia tego miejsca.
Dzieci siadają na ławce, a dorośli zajmują się robieniem zdjęć i filmów. Turystów tego dnia jest niewiele co budzi moje zdziwienie, ale za to daje nam chwilę aby samotnie podziwiać naszą okolicę.
W sumie mamy chęci pójśc dalej w kierunku Górskiej Kaplicy, ale obiecaliśmy Łukaszowi dojść tylko do Skalnego Obrywu i słowa musimy dotrzymać, choć zejście robimy nieco okrężną drogą.
Na parking docieramy około 14-tej w doskonałych humorach i jedziemy do domu.
                                                                                                                                  Włodek
Galeria: