http://dzieciom.pl/wp-content/uploads/2015/07/FDZzP_logo.jpg

---

broken heart  W przeszłości . . .  przełożone do  http://www.wedrujaczautyzmem.pl/txt/od-pocz%C4%85tku

Tak myślę sobie, że w chwili wolnej na podstawie notatek z zeszytu uzupełnię trochę zdarzeń z przeszłości :)

Zależy mi aby z przeszłości były opisane różne zdarzenia ponieważ pokazują niesamowitą zmienność nastrojów Łukasza, czy różne napotkane trudności .

2001 rok

Z początkiem roku Panie w źłobku zgłaszają, że Łukasz nie chce samodzielnie spać i  nie słyszy ? Wizyta u lekarza i wyjazd do Wrocławia, gdzie Pani Doktor pyta Łukasza "gdzie masz buty ?". Łukasz nie reaguje, ja histeryzuję, Pani Doktor niezbyt uprzejmie informuje nas, że Łukasz ma obustronne zapalenie uszu. Dostaliśmy na 3 miesiące syrop Eurespal, który okazał się koszmarem do podawania . Łukasz syropu nie chciał brać do buzi, a gdy już miał to poprostu nie łykał i wypluwał. W międzyczasie przeprowadzka ze względu na zmianę w pracy funkcji Włodka.

Pobyt we Wrocławiu zakończony zwiedzaniem ZOO.  Łukasz jest zainteresowany zwierzętami, szczególnie kozami. W drugiej połowie roku ponowny wyjazd do Wrocławia w celu zrobienia badania BERA. Łukasz zbudzony wcześnie rano, w drodze dastaje syrop uspokający i zledwością dowozimy nieśpiącego do Wrocławia. W szpitalu usypiamy, kładziemy na łóżko, Pani podczepia aparat i ...  po spaniu.  W efekcie końcowym jakieś badanie zrobiono i usłyszeliśmy, że jest dobrze . Kolejna wizyta w ZOO i tym razem brak zainteresowania zwierzętami .

2002 rok Bardzo dużo tańczymy w celu wyciszenia. Łukasz siedzi na moich rękach sztywno nie tuląc się. Sen bardzo czujny i niespokojny. W nocy budzi się, włącza nerwowo muzykę. Mam wrazenie, że nie pasuje mu będąca piosenka. Czasami kładziemy się spać godz. 1-sza, a już godz. 3-cia tańcujemy do rana.